TÜSEB İşçi Alımı 2023 Başvuru Ekranı Açıldı

TÜSEB işçi alımı başvuru ekranı 12.06.2023 tarihi itibariyle erişime açıldı. TÜSEB işçi alımı başvuru ekranı, başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında.

İŞKUR kamu ilanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda TÜSEB farklı illerde bulunan yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile Şoför Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Programcı, Tekniker Biyolog, Psikolog, Mütercim Tercüman, Avukat, İstatistikçi, Kimyager, Mühendis kadrolarında toplamda yüz yirmi (120) işçi alımı yapılacağını duyurdu.

TÜSEB Hangi Unvanlarda Kaç Personel Alımı Yapacak?

TÜSEB farklı illerde bulunan yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile Şoför Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Programcı, Tekniker Biyolog, Psikolog, Mütercim Tercüman, Avukat, İstatistikçi, Kimyager, Mühendis kadrolarında toplamda yüz yirmi (120) işçi alımı yapılacak.

Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023
Pin
TÜSEB İşçi Alımı 2023

TÜSEB İşçi Alımı 2023 Başvuru Şartları Neler?

TÜSEB işçi alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda en az lise mezunu olma şartı aranmakta olup, başvuru yapılacak unvanlara göre başvuru şartları değişiklik göstermektedir.

Makam Şoförü Özel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak.
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • SRC-2 ve SRC-4 belgesine sahip olmak.
 • En az 3 (üç) yıl önce alınmış sürücü belgesine sahip olmak.
 • İstanbul İli içerisinde en az 2 (iki) yıl aktif şoförlük yapmış olmak ve bunu belgelendirmek.
 • Tercihen güvenli sürüş teknikleri vb. konularda eğitim almış olmak.
 • Sınav başvurusunun son günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak.
 • 7/24 esasına göre hem vardiyalı sistemde hem de mesai saatleri dışında çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak.
 • İhtiyaç duyulan personel alımı için il geneli düzeyinde karşılanması yoluna gidileceği için ilan tarihi itibarıyla İstanbul İlinde ikamet ediyor olmak. (Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.)

TÜSEB İşçi Alımı 2023 Başvuru Adresi ve Tarihleri

TÜSEB işçi alımı başvuru şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten 12.06.2023 – 16.06.2023 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

Diğer Başvuru Yapabileceğiniz İlanlar

Yorum yapın